weber.floor 4650 Design Colour – cienkowarstwowe podłogi betonowe

W mieszkaniu, biurze, restauracji czy sklepie podłoga stanowi jeden z najważniejszych elementów wy-kończenia wnętrza. Wpływa na komfort użytkowania, nadaje pomieszczeniu charakter i styl. Dlatego dobór materiału, koloru i wzoru przy jej projektowaniu, związany jest z istotnymi i nie zawsze łatwymi decyzjami. Cienkowarstwowe podłogi z serii weber.floor  to kompletne rozwiązanie dla posadzek dekoracyjnych o wyglądzie surowego betonu. Składa się z dwóch – do wyboru – rodzajów (systemów) cienkowarstwowych,  posadzek na bazie cementu weber.floor 4650 Design Colour (dawniej DuroColor i DuroStone), preparatów impregnujących oraz – co bardzo istotne – odpowiednich technologii na etapie wykonania. System weber.floor to wszystkie wymienione elementy razem, czyli gotowa do użytkowania finalna posadzka.
Dzięki nawierzchniom z betonu dekoracyjnegoweber.floor 4650 Design Colour można tworzyć kolorowe betonowe powierzchnie. Obecnie paleta barw obejmuje dziesięć kolorów: stonowane, pastelowe barwy natury oraz różne odcienie szarości (typowe dla nowoczesnych wnętrz industrialnych). Posadzkę można wykonać w wersji gładkiej bądź ponacinaną w geometryczne wzory.  Dowolność aranżacji nie jest niczym ograniczona i zależy wyłącznie od wyobraźni projektanta.

Beton dekoracyjny weber.floor 4650 Design Colour - DuroColour

Beton dekoracyjny weber.floor 4650 Design Colour – DuroColour

Posadzka w technologii betonu dekoracyjnego weber.floor 4650 Design Colour w pełni oddaje wygląd i wrażenie naturalnego, polerowanego granitu. Zaletą tego rozwiązania (w porównaniu z wykładzinami kamiennymi) jest możliwość wylania warstwy betonu dekoracyjnego praktycznie bez żadnych spoin oraz bez przerw dylatacyjnych. Posadzkę można wykonać w kolorze jasno – lub ciemnoszarym bądź poszczególne barwy łączyć w oryginalne, niepowtarzalne wzory. Tajemnica tej pięknej, „kamiennej” podłogi zawiera się w szczególnej, opatentowanej technologii szlifowania i impregnacji. Zależnie od oczekiwań można uzyskać powierzchnię matową (połysk 5–10 Gloss Unit), półmatową (25–30 GU) lub błyszczącą (50 GU).
Posadzki betonowe weber.floor 4650 Design Colour nawiązują do tradycyjnych rozwiązań z kamienia lub betonu. Łączą nowoczesność, oryginalność z pięknem i szlachetnością.
Grubość warstwy podłogi betonowej w tym systemie wynosi od kilku do kilkunastu milimetrów. Posadzka może być z powodzeniem układana zarówno w nowych obiektach, jak i podczas remontów, nie powodując kolizji wysokościowych (instalacji, ciągów komunikacyjnych itp.). Tempo prac oraz szybkość wysychania ograniczają do minimum przerwy w eksploatacji pomieszczenia. Posadzki układa się mechanicznie (nawet do 300 m2/godz.). Można po nich chodzić już następnego dnia od ułożenia, a w pełni eksploatować po tygodniu. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ściskanie i dużą odpornością na ścieranie. Znaczna zawartość polimerów sprawia, że posadzki są bardzo odporne na uderzenia i upadki ciężkich

przedmiotów – posadzka nie kruszy się i nie odspaja od podłoża, pozostaje jedynie niewielkie, miejscowe wgniecenie powierzchni.

Design Colour - Podłoga Betonowa

Design Colour – Podłoga Betonowa

Zastosowane środki impregnujące sprawiają, że powierzchnia jest odporna na zabrudzenie kawą, herbatą, sokami owocowymi czy czerwonym winem.

Posadzki dekoracyjne weber.floor kompleksowe rozwiązanie obejmujące wszystkie istotne etapy realizacji, poczynając od doboru technologii, poprzez dostawę materiału i sprzętu, fachowe wykonanie, pomoc techniczną, aż do właściwej pielęgnacji (zgodnej z opracowanym systemem).

Rezultat końcowy jest dla nas niezwykle ważny. Gwarantujemy, że nasze posadzki będą spełniać najwyższe wymogi jakościowe w zakresie funkcjonalności, wytrzymałości, trwałości, wyglądu i koloru.

 

Wycena podłogi betonowej Zamów Próbkę Betonu